Nasza sauna to miejsce, gdzie zmysły rozkwitają w gorącym objęciu drewnianych ścian. Ciepło i aromatyczne olejki eteryczne pozwolą Ci odprężyć się i oderwać od zgiełku codziennego życia. To idealny sposób na rozluźnienie mięśni i odprężenie umysłu. Po intensywnym dniu na łonie natury, nasze jacuzzi to raj dla Twojego ciała. Relaksujące kąpiele w ciepłej wodzie przy otaczającej przyrodzie sprawią, że poczujesz się jak nowo narodzony. To również doskonały sposób na odprężenie się i rozluźnienie napiętych mięśni. W "Zaciszu nad Wigrami" dbamy o Twoje dobre samopoczucie, dlatego nasza Sauna i Balia z Jacuzzi to idealne miejsce na relaks po dniu pełnym wrażeń. Oddaj się błogiemu spokojowi i luksusowi podczas swojego pobytu u nas.

Bania – rosyjska odmiana sauny. Poza funkcją higieniczną jest ona także miejscem zbiorowych kąpieli będących formą wspólnego spędzania czasu.  Często bania ulokowana jest nad rzeką lub jeziorem, co ułatwia kąpiele w zimnej wodzie po wyjściu z niej.

Najczęściej mieści się w drewnianym domku, gdzie znajduje się piec opalany drewnem. Nagrzewa się na nim kamienie. Gdy kamienie rozgrzeją się, zostają polane wodą. Następnie ciało chłosta się witkami (najczęściej brzozowymi, pokrzywowymi lub jałowcowymi). W bani przebywa się do czasu, aż ma się już ochotę wyjść. Po wyjściu ciało powinno zostać schłodzone zimną wodą.

 

Sauna 120 zł

Balia 300 zł